6. FESHANE KASTAMONU GÜNLERİNİN YANKILARI SÜRÜYOR
24.05.2013

 

Feshane Kastamonu Günleri’nin yankıları sürüyor

 

“Kuzeyin Yıldızı Feshane’de Parlıyor” sloganıyla KAS-DER tarafından gerçekleştirilen 6. Feshane Kastamonu Günleri’nin yankıları sürüyor.

Açılışı, 16 Mayıs Perşembe günü Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan ve 4 gün boyunca Kastamonuluların akın ettiği 6. Feshane Kastamonu Günleri, 19 Mayıs Pazar günü sona erdi.

Etkinlik, Uluslararası Feshane Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan tüm zamanların en yoğun katılımlı etkinliği olarak hafızalara kazındı.

Açılışı, Murat Güven’in sunumuyla, TRT ve Mavikaradeniz TV ekranlarından canlı yayınlanan Kastamonu Günleri’nin ziyaretçileri arasında siyaset, bürokrasi, STK iş, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri yer aldı.

 

Çilingiroğlu: “Çıkarcı anlayışı asla tasvip etmeyiz”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan açılış töreninde konuşan Kas-Der Genel Başkanı Çilingiroğlu, Bakan Müezzinoğlu, protokol üyeleri ve diğer katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Genel Başkanlık vasfını onurla taşıdığı Kas-Der’in 28 yıldır köklü bir çınar olarak tüm hemşerilerini kucakladığını, Kas-Der’in STK’ları çıkar uğruna araç olarak kullanan anlayışı asla tasvip etmediğini söyledi. Çilingiroğlu’nun  konuşmasının sonunda paylaştığı Kastamonu’yu ve ilçelerini anlatan şiir ise alanı dolduran Kastamonululardan yoğun alkış aldı.

 

Bakan Müezzinoğlu ise Kastamonuluları övdüğü konuşmasında, alanda bulunan işadamları Hasan Gürsoy ve Remzi Gür’e seslenerek Kastamonu’ya yatırım yapmalarını istedi.

Törende ayrıca, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, İstanbul Milletvekili Dr. Haldun Ertürk, Kastamonu belediye başkanları adına Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İstanbul belediye başkanları adına GOP Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’da birer konuşma yaptı.

Boğaz turu

Açılış günü akşamında Kas-Der, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş ve eşi Esma Bektaş başta olmak üzere; Kaymakamlar,  Belediye Başkanları ve işadamlarından oluşan 150 kişilik grubu yemekli yat gezintisinde ağırladı. Konuklara Genel Başkan Latif Çilingiroğlu ve eşi Şule Hanım ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 2 saat süren boğaz turu, dostlukların tazelenip pekiştiği anlar olarak fotoğraf karelerindeki yerini aldı.

 

1 milyonun üzerinde Kastamonulu ve Kastamonu dostu vatandaşların ziyaret ettiği 6. Feshane Kastamonu Günleri kapsamında II. Mahmut ve Haliç Salonlarında 150, bahçe bölümünde 90 olmak üzere, toplam 7 bin m2 alana kurulu 240 stantta, 4 gün boyunca Kastamonu’ya ait tarihi, kültürel, geleneksel argümanlar sergilendi; Kastamonu mutfağının doyumsuz lezzetlerinden örnekler sunuldu.

 

Konser ve plaket

 

Feshane Kastamonu Günleri’nde ayrıca, Kastamonu müzik kültürü ve folkloru bir kez daha Haliç kıyılarında görücüye çıktı.

Düzenlenen konserle, Kastamonulu sanatçılar, davul-zurna ve halk oyunları ekipleri havai fişek gösterisi eşliğinde izleyenleriyle buluştu. Konser sonrası sanatçılara plaket takdim edildi. Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu, konser alanını dolduran 30 bin Kastamonuluya, en kısa zamanda büyük bir stadyum konseri düzenleneceği müjdesini verdi.

 

6. Feshane Kastamonu Günleri’nin son günü akşam üstü ise düzenlenen bir törenle, katılım ve katkılarından dolayı bazı kurum ve kuruluşlara plaket takdim edildi.

6. Feshane Kastamonu Günleri’ne katılan isimlerden bazıları

 

6. Feshane Kastamonu Günleri’ne: Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kastamonu Milletvekilleri; Hakkı Köylü ve M. Gökhan Gülşen,İstanbul Milletvekilleri;  Dr. Haldun Ertürk, Murat Başesgioğlu,  Ömer Dinçer, Süleyman Çelebi, Yalova Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu İl emniyet Müdürü Sami Uslu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, İl Kültür-Turizm Müdürü Ziver Kaplan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, Ağlı Belediye Başkanı Muharrem Dinç, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Hanönü Belediye Başkanı Şükrü Özün, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, Şenpazar Belediye Başkanı Suat Saygın, Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbaz, Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, Çatalzeytin Belediye Başkanı M. İhsan Uğuz, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Av. Umut Özkan, Beyoğlu Belediye Başkanı A. Misbah Demircan, AK Partı Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Güngören İlçe Başkanı Ercüment Seven, Kastamonu ilçe Kaymakamları, aralarında Hasan Gürsoy, Remzi Gür’ün de olduğu Kastamonulu bazı işadamları ve çok sayıda Kastamonulu katıldı.


Foto Galeri
Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.