6.FESHANE KASTAMONU GÜNLERİ BAŞLADI
17.05.2013

 

KAS-DER tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen İstanbul Feshane Kastamonu Günleri, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı açılış töreni ile başladı. 

Sunuculuğunu İdari Müdürümüz Murat Güven’in yaptığı açılış programında, kürsüye gelerek açış ve sunum konuşması yapan Genel Başkanımız Latif Çilingiroğlu konuşmasında, “STK alanında İstanbul’daki Kastamonuluların yegane temsilcisi olan Kas-Der siyasi ve iktisadi beklenti, ego tatmini gibi sivil toplumculuğun özüne amacına aykırı davranışları, yozlaşmaları asla tasvip etmemektedir. 6. Feshane Kastamonu Günleri büyük buluşmanın simgesi olarak yine hafızalarda derin izler bırakacaktır” dedi.

İstanbul’daki gurbetçilerin yoğun ilgi gösterdiği Feshane Kastamonu Günleri, hemşehrilerimizin duyduğu büyük bir özlemi de gidermiş oldu. Kastamonu’dan giden esnafın açtığı stantlara İstanbullular’ın ilgisi oldukça yoğundu.

Kastamonu Günleri’nin açılışına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, İstanbul Milletvekili Dr. Haldun Ertürk, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kastamonu İl Emniyet Müdürü Sami Uslu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol,Kastamonu ilçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, işadamları; Remzi Gür, Kemal Akar, Hasan Gürsoy, Ayhan Aslan başta olmak üzere Kastamonu’dan gelen bürokratlar, siyasiler ve STK temsilcileri ile çok sayıda Kastamonulu katıldı. Programda Eyüp Belediyesi Mehteran Bölüğü ve Taşköprü Belediyesi Halk Oyunları ekibi birer gösteri sundu.

Açılışta ayrıca, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, GOP Belediye Başkanı D. Erhan Erol, İstanbul Milletvekili Dr. Haldun Ertürk ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'da birer konuşma yaptı. Protokol konuşmaları sonrası 6. Feshane Kastamonu Günleri'nin açılışı, başta Bakan Müezzinoğlu ve Genel Başkan Çilingiroğlu olmak üzere protokol üyeleri tarafından birlikte kurdele kesilerek yapıldı.

Açılış sonrası Bakan Müezzinoğlu ve diğer protokol üyeleri Genel Başkan Çilingiroğlu refakatinde stantları gezdi.


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.