ATAŞEHİR ŞUBEMİZE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
08.04.2013

KAS-DER Ataşehir şubesi Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun ve 3 binin üzerinde Kastamonulunun katılımıyla, görkemli bir törenle açıldı.

Kayışdağı su deposu meydanındaki dernek merkezi önünde, Kastamonulu yerel sanatçıların verdiği konserle başlayan açılış törenine, Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu, genel merkez yönetim kurulu üyeleri ve şube başkanlarının yanı sıra; İstanbul Milletvekilleri Dr. Haldun Ertürk, Nurettin Nebati Mehmet Domaç, Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Ataşehir ilçesi daire amirleri, işadamı Remzi Gür, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda Kastamonulu katıldı.

 

Kipritci: Evinize hoş geldiniz

 

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun tören alanına gelmesiyle protokol konuşmalarına geçildi.

Ev sahibi sıfatıyla ilk söz alan Kas-Der Ataşehir şube başkanı Bahadır Kipritci oldu.

 

Kipritci’nin “Artık Kastamonuluların Ataşehir’de bir evi var. Evinize hoş geldiniz” sözleri alanda bulunanlar tarafından alkışla karşılandı. Kipritci konuşmasında dernekçiliğin ve birlik-beraberliğin önemine vurgu yaptı.

 

Çilingiroğlu’ndan  Bakan Müezzinoğlu’na ‘hayırlı olsun’ temennisi

 

Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilinigroğlu ise konuşmasına “Sayın Bakanım, Sayın misafirlerimiz ve bu kusursuz döngünün nakış gibi işlediği memleketimin yiğit insanları, hepinizi saygıyla selamlıyorum; hoş geldiniz” sözleriyle başladı.

 

Bakan Müezzinoğlu’na bakanlık görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan Çilingiroğlu, Müezzinoğlu’nun sık sık Kastamonu’yu ziyaret ettiğini hatırlatarak Bakana hitaben, “Hemşerilerimizle şahsınızın arasında doğan muhabbeti, bugün yanımızda yer alarak taçlandırdınız, şahsım ve hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. Çilingiroğlu, Ataşehir şube başkanı Kipritci ve arkadaşlarına da gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Bakan Müezzinoğlu: Kastamonuluların bendeki yeri ayrı

 

Alkışlar eşliğinde kürsüye davet edilen Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise alanı dolduran Kastamonululara seslenerek, “Kastamonu’yu ve Kastamonuluları ayrı bir seviyorum. Sayın Çilingiroğlu’nun dediği gibi Kastamonu insanının vatana millete hizmeti büyüktür. Yeni şubenizin hayırlı olmasını diliyorum. Sizler birlik-beraberlik için çaba gösterirken ülkemizde birilerinin ayrımcılık yaptığını görüyor ve üzülüyoruz. Oysa hepimiz kardeşiz, ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimiz eşitiz” dedi.

 

Şerife Bacı Kağnısı ve Kastamonuspor forması takdim edildi

 

Konuşmasını tamamlayan Bakan Müezzinoğlu’na  Kas-Der Genel Başkanı Çilingiroğlu tarafından, Şerife Bacı Kağnısı minyatürü ve sırtında M. Müezzinoğlu yazan Kastamonuspor forması takdim edildi.

Açılış kurdelesi, Bakan Müezzinoğlu, milletvekili Ertürk, Kas-Der Genel Başkanı Çilingiroğlu ve işadamı Remzi Gür tarafından tarafından birlikte kesildi.

 

Daha sonra beraberindeki heyetle dernek merkezine çıkarak incelemelerde bulunan Bakan Müezzinoğlu ve beraberindeki heyete burada çeşitli ikramlarda bulundu.

 

Alanı dolduran yaklaşık 3 bin kişiye de etli pilav, ayran ve tatlıdan oluşan ikramda bulunuldu.


Foto Galeri
Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.