BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
19.06.2015

Genel Başkanımız Latif Çilingiroğlu, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çilingiroğlu’nun mesajı şöyle:

“Zaman zaman birçok insan gibi ben de bu tür özel günlerin tüketim toplumu yaratmaya yönelik bir çaba olduğunu düşünsem de bu günlerin bazı duyguları belirli zaman dilimlerinde yoğun hissetmemize olanak sağladığı da bir gerçektir.

Bugün babası hayatta olanlar için özel bir gün, onların sevgilerini tekrar gösterebilmeleri için önemli bir fırsat. Ancak benim gibi son derece bağlı olduğu babasını erken yaşta yitirmiş evlatlar için ise burun direklerini sızlatan efkârlı bir gün.

Her fırsatta dile getirdiğim gibi; herkesin babası kendisi için değerlidir ancak babam bambaşkaydı, o benim çınarımdı. Hayata dair öğrendiğim her şeyde hala kulaklarımdan gitmeyen onun sözleri, kendime çizdiğim doğruluk yolunda onun ayak izleri vardır.

O’nun, ‘Cennet Kastamonu’nun ya altındadır, ya üstünde…’ sözleridir benim memleket sevdamın temeli.

Babamın vefatından sonra benden sekiz yaş küçük kardeşim Ömer’i koydum o’nun yerine. Ben 18 yaşında memleketten ayrıldım, kardeşim hep babamın yanındaydı.

O’nun babamdan daha çok feyiz aldığını, birçok özelliğini bünyesinde barındırdığını düşünerek babamın yerine koydum, onunla teselli buldum.

Bugün babamı kucaklayamayacağım belki ama çocuklarımın babalar günümü kutlamalarıyla, torunlarımın dedeciğim sözlerindeki cıvıltılı neşeyle teselli bulacağım.

Bu vesileyle; başta cennet mekân babam olmak üzere ebediyete intikal eden tüm babalara Allah’tan rahmet dilerim.

Bu duygularla; tüm babaların Babalar Günü’nü kutlar, vatanına, milletine, bayrağına bağlı nesiller yetiştirmelerini temenni ederim.”


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.