BURUK VEDA
06.06.2013

Sabri Tığlı`ya Veda

 

Kurucularımızdan, eski siyasetçi, sendikacı, Kastamonu sevdalısı ağabeyimiz; merhum Sabri Tığlı’yı ebediyete uğurladık.

 

Dün ikindi vakti, Ataköy 5. Kısım Camii avlusundaki kalabalık bir kez daha gösterdi ki insanlar makamla mevkiiyle değil, şahsi insani özellikleriyle değer kazanıyor. Merhum Tığlı’nın siyaset ötesi, partiler üstü sağlam karakteri, sevecen kişiliği; her partiden, her ideolojiden grupların aynı cami avlusunda toplanmasını sağlamış, ona duyulan sevgi bir kez daha gözler önüne serilmişti.

Cenaze merasimine katılan istisnasız herkesin yüzünde daha şimdiden buruk bir özlem, gözlerinde nem vardı. Cenaze merasimi sonrası doğduğu, sevdiği ve kalkınması uğruna bedeller ödediği memleketi Abana’ya doğru yola çıkarılan Sabri ağabeyimizin ardından el sallamaktan başka hiçbir şey gelmedi elimizden…

 

KAS-DER ailesi olarak bir buruk vedayı daha gerçekleştirmiş olmanın derin üzüntüsüyle; Kurucumuz, ağabeyimiz merhum Sabri Tığlı’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm Kastamonu camiasına başsağlığı diliyoruz.

 

Cenaze merasimine katılan isimler

 

 

Pazartesi akşamı evinde geçirdiği kalp krizi sonrası vefat eden Sabri Tığlı Ataköy 5. Kısım Camii’nde, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası defnedilmek üzere Abana’ya götürüldü.

Cenaze namazına başta CHP İstanbul eski genel sekreteri oğlu Muhittin Tığlı olmak üzere ailesi, KAS-DER Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu, yönetimi ve şube başkanları, CHP Genel başkan yardımcısı ve Parti sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, Sinop Milletvekili Engin Altay, İstanbul Milletvekilleri Murat Başesgioğlu, Süleyman Çelebi ve Celal Dinçer, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, eski milletvekilleri, Şükrü Elekdağ, Mehmet Sevigen, Mehmet Ali Özpolat, eski İstanbul BŞB, Sivas milletvekili Nurettin Sözen, siyaset, iş ve STK dünyasının önde gelen isimleri ve çoğunluğu Kastamonulu olan çok sayıda vatandaş katıldı.


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.