ÇİLİNGİROĞLU KARADENİZ´DE BİRLİK GAZETESİNDE
06.01.2013

Yaklaşık 3 ay önce Kastamonulu hemşerilerinin ısrarıyla KASDER Genel Başkanlığa seçilen Latif Çilingiroğlu,Ak Parti İstanbul milletvekili Dr. Haldun Ertürk’ün danışmanlığını da yapmaktadır.

KASDER ile ilgili olarak açıklama yapan Çilingiroğlu,” KASDER 27 yıl önce kurulmuştur. Köklü
ve marka olmuş bir dernek. Üye sayısı 50 bin civarında. KASDER diğer şehir dernekleri gibi bir tane değil,bugün İstanbul’un 39 ilçesinin 35’in de teşkilatı, şube başkanlığı var. Misyonu
Kastamonu kültürünü yaşatmak,Kastamonulu dayanışması oluşturmak ve diğer şehirlerin dernekleriyle(Rize, Trabzon, Diyarbakır,Adıyaman, Aydın) de bir dayanışmaya girip bu sivil toplum örgütleri arasındaki kaynaşmayı sağlamaktır.” 

Hedeflerinden de kısaca bahseden Başkan Çilingiroğlu, “göreve tek aday olarak geldim. Türkiye’de bir bölünmüşlük var. Benim hedefim KASDER çınarının altında diğer sivil toplum örgütlerini birleştirmek. En önemli misyonumuz bu. Birlikten kuvvet doğar. Derneklerde maddi manevi çıkarlar söz konusu. Kastamonu’nun İstanbul’da 400 tane derneği var. İşte burada
Kastamonu sevdası değil şahsi sevdalar yatıyor. Biz de birleştirip bunu değiştirmek istiyoruz” dedi. Son olarak Kastamonu sevgisinden bahseden Çilingiroğlu,” Kastamonulular ülkesini seven vatanı için canını vermekten çekinmeyen bir yöre ben de Kastamonulu olmaktan onurluyum.”diyerek sözlerine son verdi.


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.