ÇİLİNGİROĞLU NUN KAYINPEDERİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
06.05.2014

Genel Başkanımız Latif Çilingiroğlu'nun kayınpederi Salim Omuzlu (83), dün gece vefat etti. Merhumun naaşı bugün (6 Mayıs Salı) Nasrullah Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Gümüşlece Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

 

Çilingiroğlu'nun eşi Şule Hanım'ın babası merhum Salim Omuzlu, bir süredir tedavi gördüğü Kastamonu Özel Anadolu Hastanesi yoğun bakım servisindeki yaşam mücadelesine yenik düşerek dün gece yarısı 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

Kastamonu'nun tanınmış tüccarlarından, Şeyh Şaban-ı Veli geleneğinin son şeyhi Ataullah Efendi'nin torunu olan merhum omuzlu, mensubu olduğu geleneğin temsilcisi olarak Kastamonulular tarafından saygı duyulan, sevilen yönleriyle öne çıkıyordu.

 

Merhum Omuzlu için Nasrullah Camii'nde kılınan cenaze namazına, merhumun ailesinin yanı sıra Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Tahir Karahasan, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan, Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, ilçe kaymakam ve belediye başkanları ile merhumun çok sayıda seveni katıldı.

 

Cenaze merasimi sonrası Gümüşlece Kabristanı'na götürülen merhumun naaşı, gözyaşları ve dualar arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Çilingiroğlu: Yeri doldurulamaz

Merasim sonrası taziyeleri kabul eden Latif Çilingiroğlu, kayınpederi merhum Omuzlu'nun yeri doldurulamayacığını vurgulayarak şunları söyledi: Merhum, benim son derece sevdiğim, saygı  duyduğum, şahsiyetli, dürüstlük abidesi, her açıdan tam bir Kastamonuluydu.

 

Geldiği soya uygun, manevi yönü ağır basan bir yaşam sürdü. Acımız büyük. Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün burada cenaze merasimine iştirak ederek acımızı paylaşan başta sayın Vali'miz olmak üzere herkese ve telefonla arayarak taziyelerini bildiren dostlarıma teşekkür ediyorum.”


Foto Galeri
Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.