CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
29.10.2014

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

Genel Başkanımız Latif ÇİLİNGİROĞLU, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

(Mesajına, Ermenek'teki maden ocağında mahsur kalan işçilerin hayatıyla ilgili duyduğu kaygıyı dile getirerek başlayan Genel Başkanımız, kurtarma çalışmalarının en kısa sürede olumlu sonuçlanması temennisinde bulunarak, "İşçilerimizin sağ-salim kurtarılarak ailelerine kavuşmaları için duacıyız." dedi.)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında,

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde milletçe yazılan kurtuluş destanına vurgu yapan ÇİLİNGİROĞLU, 91’inci yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızın her yıl artan bir coşkuyla kutlanmasından gurur duyduğunun altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyetinin 91’inci yıl dönümünde Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşları ile bu toprakları vatan yapan şehitleri rahmetle, gazilerimizi şükranla andığını ifade eden Genel Başkanımız Çilingiroğlu, şöyle devam etti:

''Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesi ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının bir göstergesidir. Ulu Önder’in 19 Mayıs 1919'da Samsun'da attığı adımla başlayan mücadelenin emsalsiz eseridir. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz iradesiyle kaderlerini kendi elleriyle ve kanlarıyla yazmasına nadiren tanık olmuştur.

Bu anlamda Cumhuriyet, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde Türkiye, uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, bölgesindeki gelişmelerde aktif rol oynamış, 'yurtta ve dünyada barış' düsturuyla iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilmiştir.

Bağımsız, güçlü, çağdaş Türkiye'yi var eden cumhuriyet yönetimi, ülkemizin gelecekte de medeni ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin güvencesidir. Milletimizin ortak bilinci, birlik ve beraberliği bu süreçte en büyük gücümüz olacaktır.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi şükranla anıyor, başta Milli Mücadele’nin mihenk taşı olan hemşerilerim olmak üzere; Yüce Türk Ulusunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

 

Latif ÇİLİNGİROĞLU

Genel Başkan


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.