CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
28.10.2015

Genel Başkanımız Latif ÇİLİNGİROĞLU, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında,

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde milletçe yazılan kurtuluş destanına vurgu yapan ÇİLİNGİROĞLU, 92’inci yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızın her yıl artan bir coşkuyla kutlanmasından gurur duyduğunun altını çizdi.

Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle andığını ifade eden Genel Başkanımız Çilingiroğlu, şöyle devam etti:

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. 

Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir. 

Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim. 

Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi şükranla anıyor, başta Milli Mücadele’nin mihenk taşı olan hemşerilerim olmak üzere; Yüce Türk Ulusunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

Latif ÇİLİNGİROĞLU

Genel Başkan


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.