İLK UÇUŞ, İLK HEYECAN
02.04.2014

 

Türk Hava Yolları, 54 yıl sonra tekrar hizmete açılan Kastamonu Havalimanı'na ilk seferini düzenledi. Uçağın piste inmesiyle birlikte büyük heyecan yaşandı. 

KAS-DER, İstanbul’dan Kastamonu’ya düzenlenen ilk uçak seferini rezerve etti. Airbas 321 Ümraniye uçağıyla yapılan ilk seferin yolcuları arasında Kas-Der genel başkanı Latif Çilingiroğlu,THY yönetim kurulu başkanı Hamdi Topçu,  milletvekilleri, işadamları ve STK temsilcileri de yer aldı. Ev sahipleri Topçu ve Çilingiroğlu uçuş öncesi uçağın koridorunda dolaşarak yolcularla sohbet etti.

Çilingiroğlu, Topçu'ya kağnı hediye etti

Uçak saat 11.30’da Kastamonu Havalimanı’na indi. Kas-Der Genel Başkanı Çilingiroğlu, havalimanında yapılan basın toplantısı sonrası Topçu’ya, Şerife Bacı Kağnısı tasviri hediye etti. Takdim sırasında Çilingiroğlu, “Sayın Başkan, size İstiklal’in timsali kağnı maketini tüm hemşerilerim adına sunmaktan gururluyum. O İstiklal ruhudur ki bugünlere gelmemizi sağlamıştır. Bugünkü havalimanı onurunun ilk tohumları ecdadımız tarafından o yıllarda atılmıştır. Bu vesileyle havalimanının şehrimize kazandırılmasında emeği geçen herkese minnet ve şükran duygularımı ifade ediyor, ilk uçuşta bizleri onurlandırmanızdan dolayı da şahsınıza teşekkür ediyorum. Havalimanı Kastamonu’muza hayırlı olsun” dedi. 

Hediyeyi büyük bir memnuniyetle aldığını ifade eden THY yönetim kurulu başkanı Topçu ise “Şimdiye kadar aldığım en anlamlı hediye oldu. Kastamonulular geçmişiyle ne kadar övünse azdır. Latif Bey’e bu güzel jestinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Basın toplantısına Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş'ta katıldı.

Heyet, Cuma namazı sonrası Serender Otel bahçesindeki öğle yemeğinde bir araya geldi. Sonrasında Vedat Tek Kültür Merkezi ve Şapka Müzesi ziyaret edildi.

Genel Başkan Çilingiroğlu, Kastamonu merkezdeki temaslarını bitirerek Cide Sarıyazma Festivaline katılmak üzere yönetim kurulundan bazı arkadaşalrıyla birlikte yola çıktı.


Foto Galeri
Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.