KAĞITHANE ŞUBEMİZİN BİLGİ YARIŞMASINDA FİNAL
13.02.2013

 

Kâğıthane şubemizin düzenlediği, ilk ayağı geçtiğimiz hafta yapılan ve 17 derneğin iştirak ettiği Köyler Yarışıyor Bilgi Yarışmasının final bölümü 9 Şubat Cumartesi akşamı Kâğıthane Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kılıç ve Eyüpoğlu ve Ayhan Kırık katılanlar arasındaydı

Programa Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Maranki eşi Elmas Maranki ve Fatih Dershaneleri Genel Müdürü Sezai Eyüpoğlu’nun yanı sıra; KAS-DER Genel Merkezi’ni temsilen Genel Sekreter Ayhan Kırık, Kadın Kolları Başkanı Feriha Kuz, Meral Nugay Dikmen, KASİAD üyeleri Hasan Kuz, Cemal Şenol, Mehmet Tekin, Erol Şahin, Talatpaşa Mahallesi muhtarı Erdur Aşçı, Talatpaşa Spor Kulübü başkanı İsa Gümüş ve çok sayıda STK temsilcisi de katılanlar arasındaydı.

 

Yarışma öncesi Prof. Dr. Ahmet Maranki, Sınav Stres ve Kaygı Giderme- Beyin Enerjisini Arttırmanın Yolları konulu bir panel sundu.

Eğitimci Erdoğan Ergin’in koordinatörlüğün de hazırlanan yarışmanın jürisi Prof. Dr. Ahmet Maranki, Muhammet Emin Şen, Yaşar Kızılkum ve Eyüp Kaya’dan oluştu.

Çepni Köyü Derneği Şampiyon

Final etabına Azdavay Cazibe Derneği, Azdavay Kerpiçlik Köyü, Azdavay Samancı Köyü, Çatalzeytin Çepni Köyü, Bozkurt Koşmapınar Köyü, Şenpazar Derneği, Cide Loç Yöresi Derneği ve Cide İlyasbey Derneği’nde oluşan 8 grup katıldı. Finalde Çepni Köyü Derneği rakiplerini geride bırakarak yarışmanın şampiyonu oldu. 2’nciliği Azdavay Cazibe Derneği alırken 3’üncülüğü ise Altın sorulara kalan Cide İlyasbey Köyü Derneği kazandı.

Mini konser

Sanatçı Ilgaz ve Orhan Canaykın’nın da birer mini konser verdiği programın finalinde ise Şenpazar Ritim Grubu sahne aldı.

Akın: Etkinliklerimiz devam edecek 

Kağıthane Şube başkanımız Mehmet Akın, tüm katılımcılara teşekkür ederek, bu etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

Eyüpoğlu: Bir Kastamonulu olarak çok memnun oldum

Programda söz alan Fatih Dersaneleri Genel Müdürü Sezai Eyüpoğlu, “Benim İstanbul’a geldiğim yıllardan itibaren algıladığım dernekçilik lokal adı altında kurulan ve içinde kağıt oyunlarının oynandığı kahvehaneler şeklindeydi. Ancak böylesi bir etkinlik içerisinde olmaktan bir eğitimci, bir Kastamonulu olarak ziyadesiyle memnun oldum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Emeği geçen ve yarışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yarışma da birinci olmak kadar, buraya çıkarak yarışma cesaretini göstermenin de bir başarı olduğunu düşünüyorum. Sorulara dikkat ettim gayet güzel harmanlanmış kutluyorum dedi.

 Başkan Kılıç: Anlamlı ve güzel bir etkinlik, kutluyorum

Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise yaptığı konuşmada, “Gençlerimizden bir kısmı fazla puan almış olurken,  diğer kısmı ise eksik puan almış olacaklar. Ancak önemli olan boş geçirilebilecek en değerli vaktin böylesine anlamlı ve güzel etkinlik içerisinde geçirilmesidir. Kas-Der Kâğıthane şubesi başta olmak üzere katılan tüm derneklerimizi kutluyorum.” dedi.

Birinci olan ekibe ödül 

Birinci olan ekibe tablet bilgisayar ve Mp3 çalar hediye edilirken, Fatih Dershaneleri genel müdürü Sezai Eyüpoğlu’da birinci olan ekibe birer hediye takdim etti.

Şampiyonları tanıyalım

Erkan Çay: 1984 Çatalzeytin doğumlu.2 yıl Bilgi üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim gördü. 2010 Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.

Fidan Çay: 1989 Çatalzeytin doğumlu. İstanbul Üniversitesi Bilgi, Belge Yönetmelik bölümü 2011 mezunu. İstanbul Büyük Şehir Belediyesin de memur olarak çalışıyor.

Kayhan Çay: 1988 İstanbul doğumlu.  Kocaeli üniversitesi Tarih bölümü, Türk dili Edebiyatı 2010 yılı mezunu. Aynı  üniversitede Tarih Bölümü yüksek lisans tahsili yapıyor.


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.