Kastamonu Organize Sanayi
19.12.2012

 

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi İnebolu yolu 18. Km'sinde gelindağı mevkiinde Halife ve Aksinir Köy hudutları dahilinde 100 hektar alanda kurulmuştur. 29.01.2004 tarih ve 5.084 sayılı yatırımların ve istihdamın teşviki ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunun geçici 1 maddesi ve 02.07.2004 tarih 25.510 resmi gazetede yayınlanan "Organize Sanayi bölgelerinde yer alan parsellerin gerçek veya Tüzel kişilere bedelsiz tahsisine sayılı ve iliþkin yönetmelik" gereğince bölgemizde boş bulunan parsellerin tamamı tahsis edilmiştir.

Sanayi Bölgemizin Altyapı İnşaatı bitirilmiştir düzenleyin.


         Temeli atılan Gülcan Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yaklaşık 100 dönüm alan tahsis edilmiş, mobilya imalatı için 1500 kişilik istihdam sağlanacaktır.

         Ayrıca Müteşebbislerle ilgili diğer çalışmalarda ise; Daypa Gıda ve İhtiyaç Mad. Unlu Mam. İmal ve Paz. Koli. Şti. nin dondurma deposu faaliyettedir.Bülbüloğlu Gıda Sanayi Adi Ortaklığı İnşaatı Çatı seviyesindedir.Alpen Alüminyum PVC Doğrama, Mobilya, Isı Yalıtımlı Cam, 400 dönüm alan tahsis edilen Kastamonu Entegre Turizm ve İnşaat LTD.ŞTİ.1800 m² alanda geçici olarak imalat yapabilir seviyeye gelmiştir.Bürüt Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. 'nin kapalı alan olarak kaplayacağı alan 105,000 m² olup, 73,500 m² si tamamlanmış ve İnşaatı hızlı bir şekilde devam etmektedir.Ayrıca Ayhan Kömeç (Çelik Kontrüksiyon) inşaata başlamış olup, Kazı yapılmıştır.


Müteşebbislerin diğer proje çalışmaları devam etmektedir.


         Sanayinde toplam sanayi parseli olup, 34 adet Sanayi tesisi kurulacaktır 35 adet düzenleyin.


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.