KURUCULARIMIZDAN DEMİR ÜLKÜ VEFAT ETTİ
14.02.2013

 

Kas-Der kurucularından Demir Ülkü bugün 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kas-Der yine bir hüzünlü vedaya hazırlanıyor. Merhumun naaşı yarın, Cuma namazını müteakip Beşiktaş Yıldız Camii'nden ebediyete uğurlanacaktır. Bilindiği gibi merhum Demir Ülkü Kas-Der'in 7 kurucu üyesinden biriydi. Sebahattin Çelenligil, Kadir Bilici, Yavuz Yaman ve şimdide Demir Ülkü aramızdan ayrıldı, 7 kişilik ekipten geriye Yavuz Ballık, Sabri Tığlı ve Enver Turan kaldı. Ebediyete intikal edenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömür diliyoruz. 

 

              

Genel Başkanımızın taziye mesajı

Kas- Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu, kurucularımızdan merhum Demir Ülkü'nün vefatı üzerine yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Demir Ülkü ağabeyimizin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. 1985 yılında bir araya gelerek Kas-Der'i kuran 7 Kastamonu sevdalısından biri olan Demir Ülkü, hayatı boyunca Kastamonu ve Kastamonulular için güzel hizmetlere imza atmış,  hemşericilik duygusu gelişmiş bir büyüğümüz olarak hafızalara kazınmıştır. Demir ağabeyimizin ve diğer büyüklerimizin açtığı bu yolda,  onlardan aldığımız Kastamonu bayrağını daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Değerli şahsiyet Demir Ülkü'nün vefatıyla birlikte Kas-Der'imizin 7 kurucusundan 4'ünü ebediyete uğurlamış olmanın derin üzüntüsüyle merhuma Allah'tan rahmet ailesine ve camiamıza başsağlığı dilerim."

 

Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.