TAŞKÖPRÜ & BAĞCILAR KARDEŞLİĞİ
02.12.2013

Bağcılar Şubemiz ve Taşköprü Birleşik Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Taşköprü &Bağcılar Belediyelerinin “Kardeşlik Gecesi” rekor katılımla gerçekleşti. 

 

 

Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda İdari Müdürümüz Murat Güven’in sunumuyla gerçekleşen gecenin açılış konuşmasını Taşköprü Birleşik Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Bilgin ve Bağcılar Şube Başkanımız Mahir Karakaş yaptı.

Daha sonra konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise Bağcılar’da 30 bini aşkın Kastamonulu ve Taşköprülü ile yıllardır birlikte ve kardeşçe yaşadıklarını ve Kardeş Belediye olma kararı ve düzenlenen bu gece ile bu kardeşliğin daha da perçinlendiğine inandığını kaydetti.

 

Genel Başkanımız Latif Çilingiroğlu ise yaptığı konuşmada gerçek manada bir kardeşliğin kutsal kavram olduğunu, bu tür organizasyonların lafta kalmamasını arzuladıklarını vurgulayarak, “Temennim odur ki bu akşam burada atılan kardeşlik tohumunun filizlendiğine, meyve verdiğine de tanık olalım” dedi. Çilingiroğlu ayrıca “Unutmayalım ki kardeşlik; birlikte ağlayıp birlikte gülmek, bir dilim ekmeği ikiye bölmek, mutluluğa da hüzne de ortak olmaktır” diye konuştu.

 

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da göreve geldikleri ilk günden bu tarafa gurbetteki hemşerilerinin her daim yanlarında olmaya gayret gösterdiğini ve bu birlikteliğin neticesi olarak da bugün Bağcılar Belediyesi ile kardeş belediye olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını kaydederek bu kardeşliğin mimarı olan Kas-Der Bağcılar Şubesi Başkanı Mahir Karalaş ve Taşköprü Birleşik Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Bilgin’e teşekkür etti.

 

Programa katılan Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman’da Taşköprü’nün kendisine Bağcılar gibi büyük ve güzel bir kardeş belediye seçmekle doğru bir karar verdiğini Güngören’de yaşayan Taşköprülülerle de bugüne kadar hep birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını ifade etti.

Programın devamında ise Güngören AK Parti İlçe Başkanı Ercüment Sever ve Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk birer konuşma yaptılar.

Karakaş ile Bilgin tarafından konuşmacılara plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Kardeşlik Gecesi’nde Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ve sırasıyla Küreli Kızlar, Metin Çay, Hüseyin Subaşı, Ahmet Ayverdi ve Hasan Yılmaz konserleri yer aldı.

Geceye, İstanbul eski Milletvekili Ahmet Güzel’in yanı sıra çok sayıda Taşköprülü ve Kastamonulu vatandaş da katıldı. Programa ilginin fazla olması nedeniyle bazı vatandaşlar programı ayakta izlemek zorunda kaldı.


Foto Galeri
Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.