NESİLLER ONLARIN ELLERİNDE ŞEKİLLENİYOR; ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
23.11.2013

Genel Başkanımız Latif Çilingiroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

“Öğretmenler; geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarlarıdır” ifadelerini kullanan Çilingiroğlu, şöyle devam etti: “Eğitim ordusunun gönüllü neferleri öğretmenlerimiz, ülkemizin dört bir yanına dağılarak cehaletin aydınlığa dönüşmesini sağlamaktadır.

 

Genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişiler, öğretmenlerdir. Bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak yegâne meslek öğretmenliktir.”

 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır' sözüne de atıfta bulunan Çilingiroğlu, “Her çocuk, yetişen her nesil, öğretmenlerimizin sevgi ve irfan yüklü kollarında olgunlaşmakta, ülkemizin gelişmesine katkı sunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de şükran ve rahmetle anıyorum.”

 


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.