YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN
30.12.2014

Genel Başkanımız Latif Çilingiroğlu yeni yıl münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında bir kez daha birlik-beraberliğin önemine işaret eden Çilingiroğlu, yeni yılın hemşerilerimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için huzurlu, olumlu geçmesini temenni etti.

Çilingiroğlu’nun mesajı şöyle:

 “Sevgili hemşerilerim değerli vatandaşlarım,

Hep birlikte yeni bir yıla daha girmenin mutluluğunu, coşkusunu yaşamakta, bir anlamda yeni umutlara yolculuğun startını vermiş bulunmaktayız.

İlk akla gelen anlamıyla “yeni” sözcüğü: eski karşıtı, kullanılmamış olan, en son edinilen demektir.

Yeni bir işe başlamak, yeni dostlar edinmek, yeni yerler görmek, “yeni” sözcüğünün güzel ve çekici yönlerini teşkil etmektedir.

Ancak “yeni” sözcüğü; o güne kadar söylenmemiş, görülmemiş, gösterilmemiş, düşünülmemiş olan; tanınmayan, bilinmeyen, daha öncekilerden farklı olan gibi anlamlar da içermektedir.

Bu yönüyle, aslında coşkunun, mutluluğun yanı sıra sürprizlere de açık bir başlangıçtır her “yeni…”

Bu itibarla, ülkemizin içinde bulunduğu şartlardan dolayı yeni yılla ilgili umutlarımın yanında, toplumsal barışla ilgili kaygılarımın da tarihe not düşme adına altını çizmek isterim.

Önemli bir sivil toplum örgütünün genel başkanı olarak her fırsatta dile getirerek hemşerilerimle paylaştığım birlik-beraberlik anlayışının ülke genelinde de içselleştirilmesi, uygulanması ülkemiz ve vatandaşlarımız adına en büyük temennimdir.

Sevgili hemşerilerim, değerli vatandaşlarım,

Acısıyla-tatlısıyla yaşadığımız hayatlara eklemek üzere olduğumuz 2015 yılının hepimize, tüm insanlığa; sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini temenni eder, hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi umuduyla, esenlikler dilerim.

Yeni yılınız kutlu olsun…”

Latif ÇİLİNGİROĞLU

KAS-DER Genel Başkanı


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
fghdhdh
19.01.2015 19:41:07
dfhdfhdfhgd